Join us on Facebook

Please wait..10 Seconds Cancel

cookies

pondelok 20. januára 2020

Starostlivosť o pokožku novorodenca

Pozor na kozmetiku! 
Novorodenec (som presvedčená, že aj bábätko minimálne do pol roka) nepotrebuje žiadne kozmetické prípravky, chémiu, konzervačnē látky.... 
Aj tá zdanlivo najlepšia a najčistejšia značka má v popise miniatúrnymi písmenami veľa chémie. Pozrite vždy druhú stranu obalu. Samozrejme aj stoja nemalé peniaze a sľubujú všetky možné benefity pre dieťatko.
Pokožka bábätka má ale sama o sebe ochrannú vrstvu. Dieťatko sa rodí obalené mazom (odb. vernix), ktorý pokožku ochraňuje a je takým prirodzeným mazadlom na ceste von... 

👶🏼Pokožka novorodenca je často po zmytí vernixu suchá a ošupuje sa. Ak máte potrebu ju natierať, použite za studena lisovaný slnečnicový olej, ktorý je bezpečný aj v prípade oblízania ručičiek. Nemá silnú vôňu, teda neprebíja vôňu tela bábätka a mamičky. Je ľahko vstrebateľný, obsahuje len telu prospešné látky, žiadnu chémiu. 

👶🏼Pri starostlivosti o detskú pokožku a pri masáži možno okrem slnečnicového za studena lisovaného oleja použiť olivový. Avšak neodporúčam do pol roka veku dieťatka žiadne iné oleje - kvôli alergii a silnejšej vôni. Napríklad kokosový, mandlový alebo levandulový olej, ktoré sú charakteristické výraznou vôňou, používať až po dovŕšení pol roka, a to len s odskúšaním malého množstva na zápästí seba a neskôr na zápästí bábätka. 

👶🏼Na celkový kúpeľ (ktorý minimálne do 2 mesiacov stačí 2x do týždňa) je najlepšie použiť čistú vodu. Prípadne ak máte veľa svojho mlieka, môžete ho pridať do kúpela, materské mlieko pokožke ulahodí. Obsahuje ochranné látky, odpudzuje a ničí baktérie, takže máte vo vode aj takú jemnú dezinefekciu. 

👶🏼Krémik na zadoček treba vyberať podľa účinosti na riťku vášho dieťatka. Každému vyhovuje niečo iné. Riťku radím natierať iba keď vidíte, že je to potrebné a riťka je začervenalá. 

👶🏼Nie vždy je to najdrahšie to najlepšie ♡ a pri tak jemnej pokožke ako je pokožka vášho dieťatka je vybrať vhodné prípravky o to dôležitejšie. 

Foto: @tatianawilhelmovafotografka

Žiadne komentáre:

INSTAGRAM